Vali Varol, Aslangazi İlk/Ortaokulunu Ziyaret Ederek İlk Ders Zilini Çaldı

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

Valimiz Dr. Osman Varol, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk gününde Aslangazi köyünde bulunan Aslangazi İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime verilen aranın ardından tüm kademlerde yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitimin ilk gününde Valimiz Dr. Osman Varol, Aslangazi İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizin heyecanını paylaştı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayıp öğrencimiz tarafından okunan şiirler ile devam eden ziyaret programında Valimiz Dr. Osman Varol: “Öğretmenlerimizin öğrencilerinden, öğrencilerimizin arkadaşları, okulları ve öğretmenlerinden uzak kalmak zorunda kaldığı çok zor bir sürecin sonunda normal bir biçimde eğitim öğretime başlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının tedbirlerle güçlendirilerek maske, mesafe ve hijyen kurallarının ışığında tam zamanlı olarak, öğrencilerimizden uzak kalmadan sağlıklı bir şekilde tamamlama umuduyla öğrencilerimizin neşeli sesleriyle okullarımızın yankılanıp öğretmenlerimizin yüksek motivasyonla öğrencilerimizden ayrı geçirdikleri zamanı telafi edebilecekleri başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” sözleriyle ilk ders zilini çaldı.

Okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşup okul koridorlarını neşeli sesleri ile çınlatan ilkokul çağındaki çocuklarımızı sınıflarında ziyaret eden Vali Varol, öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra uzun bir aradan sonra büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla okullarına gelip derslerine başlayan ortaokul öğrencilerimizle sınıflarında bir araya gelen Vali Varol, öğretmenlerinizin önderliğinde başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulunarak öğrencilerimizle gelecek hedefleri hakkında bir süre sohbet etti.

Son olarak geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi büyük bir fedakarlıkla yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizle bir araya gelerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan Vali Varol: ” Öğretmenlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isterim. İnsanlığın var olduğu her dönem öğretmenlik var olmuştur. Sizler; gelecekte de var olacak, toplumun kaderini değiştirme gücüne sahip çok önemli bir mesleği icra ediyorsunuz. Eğitim anlamında doğru bireyler yetiştirdiğimizde diğer kamu hizmetlerindeki yükümüzün ciddi bir şekilde azaldığını deneyimliyoruz. Bizler doğrudan eğitim alanının içerisinde değiliz fakat eğitim ile yakından ilgileniyoruz. Çünkü eğitimin sunduğumuz en mühim kamu hizmeti olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

 

Valimiz Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Kerem Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek eşlik etti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Vali Varol'dan Şehit Ailesine Ziyaret

Valimiz Dr. Osman Varol, Şehidimiz Resul Ulutaş’ın Patnos’ta yaşayan ailesini evlerinde ziyaret etti. 2004 yılında Erzurum’da asker sevkiyatı yapan midibüsün takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında şehit olan kahramanımız Resul Ulutaş’ın kıymetli ailesi ile yakinen ilgilenen Vali Varol, Devletimizin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade etti. Kahraman Şehidimizin bizlere […]