Ağrı’da Gaziler Günü Programı Düzenlendi

admin
1 0
Read Time:1 Minute, 24 Second
Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyleher yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen programda Abide Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Valimiz Dr. Osman Varol tarafından çelenk sunuldu.
Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile şanlı bayrağımız göndere çekildi.
Vali Varol, Hava Şehitleri Anıtı’na karanfil bırakarak, ülkemizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  silah arkadaşlarını ve  aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle andığını belirtti.
Daha sonra programı kapsamında, Valimiz Dr. Osman Varol ve İl Protokol Üyeleri Askeri Şehitliğini ziyaret ederek şehitlerimize dua etti. İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun yaptığı duanın ardından Valimiz Dr. Osman Varol, şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.
Kabir ziyaretleri sırasında Şehitlerimizin kabri başında dua eden aileleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Varol, Şehitlerimizin kıymetli ailelerine minnettar olduklarını belirterek metanet diledi.
Şehitlik ziyaretinin ardından Valimiz Dr. Osman Varol; Burçin Uysal Öğretmenevinde  İl Protokol Üyelerimiz, şehitlerimizin kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimizin katılımıyla resepsiyon verdi.
Resepsiyonda; vatan topraklarının her bir karışını borçlu olduğumuz, istiklal ve istikbalimiz uğruna canlarını hiç düşünmeden ortaya koyan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize minnettar olduklarını belirten Vali Varol, kıymetli konuklarımızla yakinen ilgilendi.
“Gaziler Günü” programına Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra 12 Mekanize Piyade Tugay Komutan V. Piyade Albay Yaşar Aydın, Belediye Başkan V. Nesim Zengin,  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İsmail Sıkı, İl Emniyet Müdür V. Sinan Çankal, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gazilerimiz, Şehit ailelerimiz, askeri erkan, basın mensupları ve vatandaşlarımız katıldı.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Eleşkirt'te Gaziler Günü Anma Programı

Eleşkirt Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Kaymakam Murat Güneş, Garnizon Komutanı P.Binbaşı Mustafa Can Demir, Belediye başkanı Ramazan Yakut tarafından çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile program devam etti. Günün anlam Ve önemini belirten konuşmayı piyade  garnizon komutanlığındaki görevli Teymen’in .Konuşmasının ardından program son buldu.