30 Ağustos Zafer Bayramı, Düzenlenen Programla Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı – ELEŞKİRT GUNCEL

30 Ağustos Zafer Bayramı, Düzenlenen Programla Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

admin
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

 

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nın en zorlu mücadelelerinin verildiği Büyük Taarruz’u başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferin 99. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Abide Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.
Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile şanlı bayrağımız göndere çekildi.
Vali Varol, Hava Şehitleri Anıtı’na karanfil bırakarak, ülkemizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  silah arkadaşlarını ve  aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle andığını belirtti.
Çelenk sunumunun ardından kutlama programı Ağrı Valiliğinde düzenlenen Tebrikat  Töreni ile sürdü. Valimiz Dr. Osman Varol tarafından gerçekleştirilen törene İl Protokol Üyelerimiz, Kahraman Gazilerimiz ve Aziz Şehitlerimizin kıymetli aileleri  katıldı.
Dörtyol Kavşağında devam eden kutlama programı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunması ile sürdü. Ardından Valimiz Dr. Osman Varol, Törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşlarımızın ve tören birliklerinin bayramını kutladı. Halk oyunları gösterisi ile devam eden kutlama programı geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve askeri birliklerin geçit töreninin ardından sona erdi.
Daha sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı kapsamında, Valimiz Dr. Osman Varol ve İl Protokol Üyeleri  Askeri Şehitliğini ziyaret ederek şehitlerimize dua ettiler. İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun yaptığı duanın ardından Valimiz Dr. Osman Varol, şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.
Kabir ziyaretleri sırasında Şehitlerimizin kabri başında dua eden aileleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Varol, Şehitlerimizin kıymetli ailelerine minnettar olduklarını belirterek metanet diledi.
Programa Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra 12 Mekanize Piyade Tugay Komutan V. Piyade Albay Yaşar Aydın, Belediye Başkan V. Nesim Zengin,  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı V. Albay Bilal Sarıdoğan, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gazilerimiz, Şehit ailelerimiz, askeri erkan, basın mensupları ve vatandaşlarımız katıldı. Kaynak Ağrı Valiliği
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Vali Varol'un Başkanlığında Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında Covid-19 Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Koronavirüs (Covid19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla uygulanan tedbirlerin ve aşı uygulamalarının görüşüldüğü “Covid-19 Değerlendirme Toplantısı” Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında düzenlendi. […]